Arama Ağı

Potansiyel müşterileriniz, gün içinde bir şeye ihtiyaç duydukları anlarda (ürün, tatil, etkinlik veya herhangi bir bilgi için ) arama yaparlar. Kullanıcılar, "bilmek istiyorum", "gitmek istiyorum", "yapmak istiyorum" ve "satın almaya ihtiyacım var " gibi düşüncelerle arama motorlarında sorgulama yapar. Masaüstü, dizüstü bilgisayarlardan, tabletlerden ve hareket halindeyken mobil cihazlardan.
Arama motorlarını ziyaret eden bu kullanıcıların, satın alma kararlarını ve tercihlerini etkilemek isteyen işletme sahipleri için büyük fırsatları değelendirmek önemlidir. Kullanıcılara sunduğunuz ürün ve hizmet çeşitlerini ararken orada olabilirseniz, kâr elde etmeniz kaçınılmazdır. Çünkü en büyük payı alanlar ihtiyaç olduğunda orada olanlardır.

Google arama ağı

Arama Ağı Reklamları;

  1. Ürününüz veya hizmetinize ihtiyaç olduğunda orada olursunuz,
  2. Yeni müşteriler edinebilir, mevcut müşterilerinizi sadık müşterilere dönüştürebilirsiniz,
  3. Yerelde ve ulusalda hizmet verebilir. Bu hizmeti verdiğinizden kullanıcıları haberdar edebilirsiniz,
  4. Web sitenize ve fiziksel mağazanıza daha fazla ziyaretçi çekebilir, satışlarınızı artırabilirsiniz.

Arama Ağı Reklam stratejisi özellikle hizmet veren ( bilgisayar teknik servisi, kuru temizleme, restaurant vs )  işletmeler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi, belli arama sonuçlarında bu hizmete ihtiyacı olan müşterilerle hızlı bir şekilde iletişime geçme isteğidir. Örnek vermek gerekirse; bir kullanıcı '' Çankaya Akşam Yemeği '' araması yaptığında sonuçlar listesinde sizi görerek restauratınızı ziyaret edebilir veya telefonla arayarak sipariş verebilir. Tüm bu pozitif dönüşlerden yararlanmak için, rakiplerinizin önüne geçmek için bir adım atın ve bizimle iletişime geçin!