Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi, işletmenizin imajını yerelde ve ulusalda hatta yaptığınız işin niteliğine göre uluslararası arenada ifade etmenin 21. yüzyıl şeklidir. Geçmişte işletmeniz ile ilgili haberleri, etkinlikleri, yeni ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak için basılı medya kullanırken bugün kurumsal web sitenize içeriklerinizi yazıp Google Reklam stratejilerinden birini tercih edip daha büyük kitlelere ulaşmanız hem daha hızlı hem de daha az maliyetli olmaktadır. İşletmeniz herkesin çok aşina olmadığı bir ürünü veya hizmeti varsa, kendinizi en iyi ifade edebileceğiniz yer yine kurumsal web sitenizdir. Yani elinizdeki broşürler, dergiler, tanıtım dosyaları üç beş kişinin görebileceği ve okuyabileceği bir ürünken Kurumsal Web Siteniz ile on binlerce kişiye ulaşabilir, içeriklerinizi onlarla paylaşabilirsiniz. Kurumsal Web Siteniz neden olmalıdır sorusunun cevabını vermişken bir de Kurumsal Web Sitesi nasıl olmalıdır kısmına geçiş yapacak olursak bu konuyla ilgili herkesin oldukça farklı fikirleri vardır. Bunun sebebi ise çok farklı yazılım tercihleri, her işletmenin farklı ihtiyaçlarının olması gibi konular göz önüne alınarak cevaplandığı içindir. Ama yine de dünyada Kurumsal Web Siteleri için geçerli bazı kurallar vardır.

Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi Standartları

  • Web sitesinin alan adının yaptığınız işle ve içeriğinizle alakalı olması,
  • İçeriklerinizin kullanıcıyı tatmin edecek ve özgün bir yapıya sahip olması ayrıca her kullanıcının anlayabileceği şekilde sade ve anlaşılır olması ve sürekli bu içeriklerin güncel tutulması, ( SEO ve Sem Danışmanlığı için oldukça önemli bir madde )
  • İşletme Logonuzun web sitenizde kullanılacak renklerle ve yapısıyla uyumlu olması,
  • Katagori veya menüler, kullanıcıların erişmek istediği bilgiye kolayca erişebilecekleri şekilde tasarlanmalı,
  • Kullanıcıların size ulaşabileceği iletişim bilgileri kolay bulunabilir hatta dışa aktarılabilir olmalı ( Telefon uzantısına tıklayan birinin mobilde sizi arayabilmesini sağlayan bir çeşit dışa katarım )
  • Tüm tarayıcılarda ( Chrome, Firefox ) ve tarayıcı versiyonlarında eşit miktarda iyi çalışmalı,
  • Arama motorlarına uygun olarak içerikler başlıklar, meta taglar ve link yapıları ile desteklenmeli,
  • Kullanılan tüm arama motorlarına Kurumsal Web Sitenizin kaydı yapılmalı çünkü yalnızca sizin varlığından haberdar olduğunuz bir web sitesi ne kadar iyi olursa olsun bir anlam ifade etmeyecektir.

Yeni bir Kurumsal Web Sitesi yaptırırken tasarım trendlerine uygun olduğuna, kullanıcı dostu bir yapısı olduğuna, sizi doğru şekilde ifade ettiğine, teknik olarak bir aksaklık yaşanmaması için alt yapısının iyi hazırlanmış olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu konuyla ilgili kendinize güvenilir bir çözüm ortağı arıyor iseniz CreaWorkers olarak işinize özel destek sunmak için yanınızdayız.