Mobil Reklam Ağı

Google Ads ' te reklam stratejilerinin bir tanesi de mobil reklamlardır. Bu reklam türünde cihaz hedeflemesi yaparak yalnızca mobil cihazlarda ( telefon, tablet ) reklamınızı gösterebilirsiniz. Bu kampanya türünde reklamlarınız arama sonuçlarında, mobile uygun tasarlanmış web sitelerinde ve YouTube 'da hatta mobil uygulamaların reklam alanlarında görüntülenebilir. Mobil Reklamlar aynı zamanda Mobil Uygulamalaması olan işletmeler için de uygundur. Mobil reklam ağında ilk kez yer alacak işletmeler için önemli olan bazı noktalar vardır.

Mobil Reklam Ağı

Google Mobil Reklam Ağı' na başlarken;

  1. Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak bu reklam türünün olmazsa olmazıdır. Siz Mobil cihazları hedeflerken, kurumsal web sitenizi ziyaret edecek potansiyel müşterilerinize sağlıklı çalışan bir web sitesi ile hizmet vermelisiniz.
  2. Mobil reklam ağı kampanyasında, reklam türleri arasından seçim yapabilirsiniz. En sık kullanılan tür, mobil cihazlarda gösterilmek üzere optimize edilmiş metin reklamlardır. Yani mobil cihaz tarayıcısında sizin ürün ve hizmetinizle ilgili arama yapan kullanıcı sonuçlar listesinde reklamınız ile karşılaşır. Bununla birlikte, daha birçok seçenek vardır.
  3. Masaüstü, tablet ve mobil cihaz seçenekli reklam hedeflemeleri yapılabilmektedir. Şayet siz reklamınızın yalnızca mobil cihazlara gösterilmesini isterseniz kampnayanız bu şekilde optimize edilir. Fakat her yerde olmak ama mobil cihazlardan daha fazla ziyaretçi çekmek isterseniz mobil cihaza verilen teklifleri ( bütçeyi ) artırabilirsiniz.

Tüm bunlar karmaşık ve yorucu gelebilir. Ama zaten sizin yanınızda uzmanınız var. Google Reklamcılığın size ve işletmesine sunduğu olanaklardan yararlanıp, reklamlarınızdan en yüksek verimi elde etmek için dilediğiniz an yanınızdayız.