Nasıl Yapıyoruz?

Tanışma

Tanışma sürecinde asıl hedefimiz, sizin için doğru çözümleri üretebilmek adına markanızı ve sizi tanımak, vizyonunuzu ve hedeflerinizi öğrenmek,isteklerinizi daha da önemlisi amaçlarınızı anlamak. Amaçlarınıza yönelik ihtiyaçlarınızı anlayabilmek adına karşılıklı beyin fırtınaları yapmaktır. Tanışma sürecimizin sonunda projeniz için doğru kaynaklara sahip olup olmadığımıza karar veririz.

Çözüm Üretme

Tanışmanın ardından isteklerinizi göz ardı etmeden ihtiyaçlarınızı anlamak ve bu ihtiyaçların gerektirdiği çözümleri üretebilmek adına çalışırız. Üretilen çözümlerin uygulanabilirliğini, kullanım kolaylıklarını, size sağladığı faydanın vereceğiniz emeğe ve yapacağınız maliyete değip değmeyeceğini tartışırız.

Ön Çalışma

İhtiyaçlarınızı, isteklerinizi tam anlamıyla anladığımıza inandığımızda, ve bunlara en uygun çözümleri ürettiğimizde bir ön çalışma başlatırız.Bu süreç içerisinde siz “ne oldu bunlara günlerdir sesleri çıkmıyor” diye düşünürken biz hummalı bir çalışma içerisinde “creaworkers’a yakışır bir iş olmalı” diyor oluruz. Yoğun çalışma saatlerinin ardından çıkan ön çalışmayı ve ayrıntıları size sunarak fikrinizi alırız.

Planlama

Ön çalışmanın ardından ortaya çıkması gereken bütün sonuçlar analiz edilerek, yapılması gereken bütün işler belirlenir. İşler doğru sıraya konularak, her bir iş için çalışacak kişiler ve çalışma süreleri belirlenir. Bu sürelere göre projenin başlangıç ve bitiş tarihleri belirlenerek tam bir süreç dökümantasyonu hazırlanır.

Teklif & Anlaşma

Planlama sürecinde belirlenen süreler ve iş gücü hesaplanarak uygun bir teklif verilir. Teklifi kabul etmeniz durumunda hazırlanacak olan sözleşmede bulunan işe başlama ve teslim tarihleri sizin, her şeyi öncesinde planlamış olmamızsa bizim güvencemiz olur. Böylece belki daha öncesinde onlarca kez duyduğunuz “Abi pazartesiye hazır”, “Abi hafta sonuna söz” cümlelerini duymadan işlerinizi planladığınız gibi sorunsuzca devam ettirebilirsiniz.

Tasarım & Yazılım

Öncelikle, projenizin yapısına bağlı olarak ön çalışma sırasında belirlenen, fotoğraflar metinler gibi gerekli materyaller temin edilir. Ardından projenizin gereksinimlerine göre planlama sırasında karar verilen yazılımsal alt yapının oluşturulabilmesi için işlemler yapılır. Test süreçlerinin ardından sağlamlaştırılan alt yapının üzerine doğru mimari ile yazılım işlemlerine başlanır.

Test İşlemleri

Her adımda, gerek profesyoneller gerekse potansiyel kullanıcılar tarafından onlarca kez test edilmiş olan projeniz. Bir kaç kez daha bütün olarak testlerden geçer. Bu aşamada yakalanan gerek tasarımsal gerekse yazılımsal bütün hatalar giderilir. Gelecekte kullanımdan kaynaklı oluşabilecek hatalarsa saptanarak bu hataların önüne geçebilmek için gerekli olan bütün önlemler alınır.

Teslim Etme

Karşılıklı olarak planlanmış olan bütün işlerin eksiksiz ve doğru şekilde tamamlandığına kanaat getirdiğimizde, uygun şartlar içerisinde teslim etme sürecini başlatmış oluruz. Örneğin; Projeniz sadece tasarımsal işleri barındıran bir proje ise kullanım şekilleri de dahil olmak üzere ihtiyacınız olan bütün formatlarda teslim edilir. Yazılımsal bir projede ise gerekli panel eğitimlerinin verilmesinden gerekli durumlarda kullanma klavuzlarının hazırlanmasına kadar bütün işlemler gerçekleştirildiğinde ise teslim etme sürecini bitirmiş oluruz.