SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu )

SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu )SEO çalışmaları organik arama sonuçları ile ilgilidir. Organik sonuç bir kişi arama motorlarını (Yandex, Google, Bing vs) kullanarak bir şey aradığında gördüğü sonuç sayfası organik yani ücretsiz sonuçlardan oluşan bir liste içerir. Organik sonuçlar genel itibariyle sonuç sayfasının ortasında konumlandırılır. Bunlar arama motorunun, arama sorgusuyla veya yazılan sözcük öbeğiyle en iyi eşleştiğine karar verdiği sonuçlardır. Bu sonuçlarda reklamınız olmadan görüntülenebilmek için( Buna arama motorunun sizi sevmesi için dersek yanlış olmaz.) yapılan işlemler bütününe SEO denir.

Peki bir arama motorunun sizi sevmesi için yapılması gereken şeyler nelerdir? 

  1. İyi ve alakalı içerikler. ( Yaptığınız işi, ürününüzü ve işletmenizi en iyi şekilde anlatan benzersiz içerikler.) 
  2. SEO çalışmaları, işletmenizin Google, Yandex ve Bing gibi arama motorları tarafından sevilmesini, ayrıca potansiyel müşterilere reklam bütçeleri ayırmadan ulaşmanıza olanak tanıyan zorlu fakat getirisi yüksek bir yöntemdir.
  3. SEO çalışmaları tamamlandığında, Google Reklamcılığı veya Yandex Reklamcılığı gibi seçenekleri iş planınıza eklediğinizde, SEO çalışması yapılmış web sitelerinin çok daha iyi sonuçlar verdiğini, bu uzun ve zorlu sürecin sonunda arama motoru reklamcılığında kısa vadede değerli müşteri dönüşleri aldığınızı görecek, buna zaman ayırdığınız için kendinizle gurur duyacaksınız.

Bu çalışmaları yaparken yol gösterecek, sürecin her anında dürüst, güvenilir, hayali ifadelerle sizi ve zamanınızı almayan işinize kendi işi gibi yaklaşan bir çözüm ortağı arıyorsanız doğru yerdesiniz.