Tanıtım Filmi

Tanıtım FilmiTanıtım filmi; bir ürün, kişi, kurum veya hizmet hakkında kişileri veya hedef kitleyi bilgilendirmek amacıyla hazırlanan görsel materyaldir. Reklam ve tanıtım yapmak amacıyla oluşturulan bu materyaller en yüksek etkileşimi sağlayan iletişim araçlarındandır. Günümüzde sosyal medyada en çok beğenilen, trend olan, etkileşime geçilen içeriklerin çoğu video içeriklerdir. Video içerikler hızlıca yayılıp beklenenin üzerinde dönüşler alabilen bir yapıya sahiptir. Tanıtım veya reklam için çok etkili bir araçtır. Bu içerikler gerçek kişiler ve mekanlarda çekilebileceği gibi motion grafics ( hareketli görsel tasarım) tasarımlarla veya her ikisini aynı anda kullanarak hazırlanabilmektedir.

Kurumsal Tanıtım Filmi: Uslüp olarak daha kurumsal bir dil içerir. Tasarımlarda kurumun imajına, çizgisine ve renklerine sadık kalarak bir plan oluşturulur ve bunun üzerinden görsel materyal hazırlanır. Gerçek kişiler ve mekanlar kullanılarak hazırlanabileceği gibi grafiksel destek alınarakta hazırlanabilir. Kurumsal tanıtım filmi firma tanıtım filmi olarakta anılmaktadır. Yeni kurulan firmalar için veya hedef kitlesine tam olarak ulaşamamış firmalar için önerilen bir yöntemdir. Örnek vermek gerekirse bir üniversitenin bölümleri tanıtılırken daha kurumsal bir dil kullanılması hazırlanan videonun bilgi içermesi sebebiyle daha etkili olacaktır.

Ürün Tanıtım Filmi: Satışa sunulan veya sunulacak olan yeni ürünlerinizin, bir tanıtım filmi vasıtasıyla Google Reklamcılık veya geleneksel reklam yöntemleri kullanılarak hedef kitlenize  hızlı ve etkili bir şekilde ulaşması için hazırlanır. Ürün ve ürün gruplarının özellikleri, bu ürünler için oluşturulan kampanyalar veya indirimlerden bahsedilir. Ürünün hedef kitlesine uygun bir üslup belirlenir. Ürününüz ile ilgilenen potansiyel müşterilerin yaş, ilgi alanları, satın alma alışkanlıkları baz alınarak bir plan oluşturulur ve tanıtım filminizin içeriği bu plana göre zenginleştirilir. Örnek olarak sizin ürününüz bir cep telefonu ise sosyal medya alışkanlıkları göz önüne alınarak kamera özellikleri vurgulanabilir ve bu kamerayla çekilen bir fotoğraf tanıtım filmi içerisine eklenerek etkisi artırılabilir.

Etkinlik Tanıtım Filmi: Konser, seminer, fuar, parti, sempozyum, panel, bienal vb. tüm organizasyonları hedef kitle iel buluşturmak amacıyla hazırlanan tanıtım filmlerinin tamamını kapsamına alan tanıtım türüdür. Şöyle bir örnekle açıklamak gerekirse bir restaurant sahibisiniz ve belli bir tarihte ünlü bir jazz sanatçısı akşam yemeği sonrası misafirlerinize küçük bir dinleti sergileyecek ve bunu sosyal medya hesaplarınızdan duyurmak istiyorsunuz. Sanatçının mini bir performansı ve restaurant görüntüleriniz ile birleştirilmiş şekilde yerel misafirlerinize etkili bir sunumla ulaşabilir ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz.

Web Sitesi Tanıtım Filmi: Kurumsal Web Siteniz veya Mobil Uygulamalarınız için kurgulanan bu tanıtım filmi türü web sitenizin ziyaretçi sayısını artırmak ve mobil uygulamanızın indirilme sayısını maksimize etmek için kullanılan yöntemlerden biridir. Bu tarz tanıtımlarda genel itibariyle inografik tasarımların hareketlendirilmesi ile oluşturulan tanıtım filmleri tercih edilmektedir. Herkesin seveceği ve ilgi duyacağına emin olduğunuz dijital ürünleriniz için Google Reklamcılık ve Sosyal Medya temelli stratejilerle birlikte hareket ederek tanıtım filminizi hedef kitlenizle buluşturabilir. Hedeflerinize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Her işte olduğu gibi reklam bütçesi ayırdığınız, belli hedeflere ulaşmayı arzuladığınız durumlarda bir uzmandan yardım almak oldukça önemlidir. Yoğun iş temponuz sırasında detaylara boğulmak ve her işe bölünmek yerine destek alabileceğiniz, güvenilir, sizin işinizi kendi işiymiş gibi düşünen bir çözüm ortağı ihtiyacınız varsa iletişime geçmeye her daim hazır dinamik bir ekip olarak yanınızdayız.